Jdi na obsah Jdi na menu
 

Baletní špičky

12. 7. 2013

Špičky jsou druh baletní obuvi, nerozlišující pravou a levou botu a mající vyztuženou špičku, na jejíž vnější straně je ploška. K nohám se zpravidla připevňují ke kotníkům hedvábnými stužkami.

Baletní obuv, jež se nejčastěji používá u klasického tance, se nazývá špičky. Jsou vyztužené v přední části. Po nazutí se noha elegantně a esteticky zaváže hedvábnými nebo saténovými stužkami, které jsou našité na špičkách. Ke špičkám se také našívá guma, aby tanečníkova noha nevyklouzávala. Barva špiček je většinou lososová až růžová, ale samozřejmě se dají také pořídit v jiných barvách. Baletní špičky umožňují tanec na špičkách.

Na špičkách dříve tancovaly jen ženy, ale teď to už není pravidlem. Na špičkách se začíná tancovat až po nějaké době chození do baletu, neboť tanečník musí mít vycvičený kotník a vytvarovaný nárt. Nové špičky je potřeba změkčit a až potom se na nich může začít tančit, na začátku pouze pod vedením vyučujícího. Do špiček se dávají různé druhy výplní, aby tanečnice nebolely palce. Výplně mohou být buď obyčejné či silikonové nebo to může být pouze vata.

 

Náhledy fotografií ze složky Baletní špičky

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář